Trwa wczytywanie . . .
pokaż odpowiedzi
1. Czy za widocznym znakiem urządzenia wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi? #1123 !
2. Czy w tej sytuacji możesz jechać na wprost dowolnym pasem ruchu, gdy w tunelu nie ma innych pojazdów? #1122 !
3. Czy w tej sytuacji, dalsza jazda na wprost lewym pasem jest dozwolona? #1121 !
4. Czy uczestnicząc w wypadku drogowym, masz obowiązek podać swoje dane personalne na żądanie innej osoby uczestniczącej w tym wypadku? #1120 !
5. Czy masz prawo zabezpieczyć miejsce wypadku, do którego dojechałeś, ustawiając odpowiednio swój samochód i włączając światła awaryjne? #1119 !
6. Czy w tej sytuacji masz obowiązek sygnalizować postój widocznego z dostatecznej odległości, uszkodzonego pojazdu, na drodze, która nie jest drogą espresową? #1118 !
7. Czy uczestnicząc w wypadku drogowym, w którym są zabici, po zawiadomieniu służb ratunkowych masz obowiązek pozostać w miejscu wypadku? #1117 !
8. Czy jako uczestnik wypadku drogowego, w którym są ranni, po wezwaniu służb ratunkowych masz prawo oddalić się z miejsca zdarzenia? #1116 !
9. Uczestniczyłeś w wypadku drogowym jako kierujący pojazdem. Czy po udzieleniu pomocy rannym wolno Ci oddalić się z miejsca zdarzenia przed przybyciem Policji? #1115 !
10. Czy wolno Ci holować pojazd, którym kieruje osoba w stanie po użyciu alkoholu? #1114 !
11. Czy powinieneś, bez wcześniejszego wezwania pomocy, rozpocząć resuscytację potrzebującej jej osoby rannej, gdy jesteś sam na miejscu wypadku drogowego? #1113 !
12. Czy w przedstawionej sytuacji należy zapewnić bezpieczeństwo ruchu w miejscu wypadku? #1112 !
13. Czy w przedstawionej sytuacji, widząc poszkodowanego zanurzonego twarzą w wodzie, powinieneś pozostawić go w zastanej pozycji w obawie o jego kręgosłup? #1111 !
14. Czy w takiej sytuacji zawsze jesteś zobowiązany do zatrzymania się? #1110 !
15. Czy w tej sytuacji, podczas postoju na drodze poza obszarem zabudowanym uszkodzonego pojazdu, masz obowiązek umieścić za nim ostrzegawczy trójkąt odblaskowy w odległości 150m? #1109 !
16. Czy spożycie amfetaminy może zwiększać skołonność kierowcy do ryzykownych i agresywnych zachowań? #1108 !
17. Czy postąpisz właściwie umieszczając ostrzegawczy trójkąt odblaskowy w odległości 30-50 m za pojazdem, który uległ awarii na drodze ekspresowej? #1107 !
18. Czy zamierzając kierować pojazdem po zażyciu leków, powinieneś upewnić się, że nie mają one negatywnego wpływu na twój stan psychofizyczny? #1106 !
19. Czy substancje psychoaktywne (m.in. "dopalacze") wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem nawet przez najbardziej doświadczonych kierowców? #1105 !
20. Czy jako uczestnik wypadku drogowego. w którym nie ma zabitych lub rannych, masz obowiązek niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca zdarzenia? #1104 !
< 1 2 3 4 5 6 7 8 / 8 >
pytanie #
Kod zgłoszenia:
Treść:
Prawkobazapytan.pl to jedyne w pełni darmowe testy na prawo jazdy z zestawem oficjalnych pytań egzaminacyjnych opublikowanych przez Ministerstwo. Korzystanie z funkcjonalności strony takich jak przeglądanie pytań egzaminacyjnych z części specjalistycznej i podstawowej nie wymaga rejestracji ani logowania. Ponieważ korzystanie ze strony jest w pełni darmowe publikujemy tutaj tylko część pytań egzaminacyjnych (tych które nie zawierają filmów). Jeśli szukasz kompletnej oficjalnej bazy pytań wykorzystywanych na egzaminach państwowych (z identycznymi filmami i zdjęciami) zapraszamy na stronę zdamyto.com

Pamiętaj obecnie cała baza pytań jest jawna i udostępniana przez Ministerstwo. Wszystkie oficjalne pytania egzaminacyjne można dziś przejrzeć po kolei tyle razy, aż każde pytanie będzie dla Ciebie proste, a egzamin państwowy zdasz ze spokojem.
Testy na prawo jazdy online zawierające wszystkie aktualne pytania wykorzystywane na egzaminach państwowych są dostępne na zdamyto.com